Portal Aktywnych Internautów

Pomoc

Krok po kroku - Wiki

Ten tekst jest skierowany do osób, które wykonały czynności wymienione w rozdziale "Instalacja skryptu" i pragną skonfigurować skrypt Wiki.
Aby przejść do strony zainstalowanej Wikipedii należy kliknąć na link znajdujący się w tabeli skryptów zainstalowanych na wybranym hostingu.


Zostajemy przeniesieni na stronę gdzie wyświetlana jest nasza Wikipedia.W pierwszej kolejności utworzymy nowe konto użytkownika. Aby to zrobić należy wcisnąć przycisk logowanie i rejestracja. Zobaczymy okno logowania, w którym jeśli juz utworzymy profil bedziemy mogli się zalogować.


Po wciśnięciu przycisku "Zarejestruj się" zostajemy przeniesieni do formularza zakładania konta. Wprowadzamy dane, które akceptujemy wciskając przycisk "Załóż konto".Następnym zadaniem będzie stworzenie nowej strony. Jest to bardzo prosty proces, polegający na utworzeniu odpowiedniego linka na stronie. przejdźmy wpierw do strony głównej.Aby dodać stronę należy stworzyć link wewnętrzny do strony, która jescze nie istnieje. Spróbujmy zrobić stronę testową. Klikamy na na przycisk "Ab" symbilizujący link wewnętrzny.W polu tekstowym pojawia się pusty link, do którego należy wpisać nazwę. W naszym przypadku wpiszemy "test". Kończymy proces wciskając przycisk "Zapisz".Na stronie głównej pojawił się nowy czerwony link "test". Jest to odsyłacz do nowej strony (po kliknięciu na link, powinniśmy zostać odesłani do edycji strony), zobaczmy co się stanie jak na niego wejdziemy.Zostaliśmy przeniesieni do strony edycji takiej samej jak widzieliśmy wcześniej. Tutaj Można wprowadzić treść, linki i rozwijać stronę wprowadzając nowe artykuły. Zapisujemy zmiany wciskając przycisk "Zapisz".Stworzyliśmy pierwszą stronę! Aby dowiedzieć się więcej o funkcjach Wikipedii należy kliknąć na przycisk "Pomoc" w menu po lewej stronie.

strona główna | pomoc | o firmie | praca | reklama | napisz do nas | polityka prywatności | regulamin | regulamin rejestracji domen
Copyright © 1999-2018 Netshare Sp. z o.o.