Portal Aktywnych Internautów

Pomoc

Krok po kroku - osCommerce

Ten tekst jest skierowany do osób, które wykonały czynności wymienione w rozdziale "Instalacja skryptu" i pragną skonfigurować skrypt osCommerce.
Aby przejść do strony ze sklepem osCommerce należy kliknąć na link znajdujący się w tabeli skryptów zainstalowanych na wybranym hostingu.

Zobaczymy stronę główną sklepu, która w chwili obecnej nie posiada żadnych towarów ani informacji o sprzedawcy.

Aby wprowadzić treść na stronę należy zalogować się do panelu administracyjnego, który znajduje się w podkatalogu "/admin" ( dla serwisu pokazanego w przykładzie należy wejść na adres "http://www.testowyhosting.w8w.pl/sklep/admin/").Jesteśmy proszeni o zalogowanie się. Wprowadzamy dane, które otrzymaliśmy na e-maila po zainstalowaniu skryptu.

Po zalogowaniu w panelu sytuacja jest podobna jak na stronie, nie ma żadnych danych do wyświetlenia i strona główna jest pusta.

Zaczniemy od wprowadzenia informacji na temat sklepu. Zrobimy to klikając na przycisk "konfiguracja" znajdujący się w menu po lewej stronie.

Aby edytować wybrane informacje należy kliknąć na interesującą nas treść. Po prawej stronie pojawia się okno edycji. Aby zmienić wybrane informacje należy wcisnąć przycisk "edytuj".

W oknie edycji należy wprowadzić dane poprawne dla danego sklepu. Aby je zatwierdzić należy wcisnąć przycisk "aktualizuj".

Tak samo postępujemy jeśli chcemy wprowadzić zmiany w innych ustawieniach sklepu (należy wybrać interesującą nas kategorie a następnie zmieniać odpowiednie opcje.

Edycja kategorii i przedmiotów sklepu przebiega w zakładce "Sklep". Proces edycji przebiega w podobny sposób jak w konfiguracji. Aby dodawać produkty należy wpierw utworzyć kategorię. W tym celu należy wcisnąć przycisk "nowa kategoria" i wprowadzić nazwę kategorii. Proces kończymy wciskając przycisk "zachowaj".

W tabeli pojawia się nowa kategoria. Teraz można dodać nowy produkt.

Do formularza dodania przedmiotu przechodzimy klikając na przycisk "nowy produkt".

Po wypełnieniu wszystkich potrzebnych pól należy wcisnąć przycisk "podgląd". Zostajemy przeniesieni do strony z opisem przedmiotu (w takiej formie przedmiot będzie wyświetlany).

Jeśli przedmiot jest wprowadzony poprawnie należy wcisnąć przycisk "wstaw" w innym wypadku "edytuj".

Przedmiot został dodany i jest widoczny w tabeli pod kategorią.

Przedmiot jak i kategoria są również widoczne na stronie głównej sklepu.

W celu zapoznania się z innymi funkcjami sklepu zapraszamy na stronę główną projektu: http://www.oscommerce.com/.

strona główna | pomoc | o firmie | praca | reklama | napisz do nas | polityka prywatności | regulamin | regulamin rejestracji domen
Copyright © 1999-2018 Netshare Sp. z o.o.